Dlaczego u nas?

Dlaczego u nas? Dlatego, że dla nas nauka dzieci to PASJA. Dlatego, że w tym odnajdujemy się najlepiej i nasi Kursanci mogą to potwierdzić.

Kadrę Oxford Kids tworzą ludzie, którzy nieustannie czerpią inspirację z pracy z dziećmi. To oczywiście praca, która wymaga od nas wiele energii ale jednocześnie dostarcza nam tak samo dużo satysfakcji i pozytywnej mocy do dalszego działania. Wszyscy lektorzy pracujący w Oxford Kids w Piekarach Śląskich to nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem w  pracy z najmłodszymi, dla których zajęcia to nie tylko możliwość poszerzania wiedzy i zapewnienia wieloaspektowego rozwoju naszym młodym Kursantom ale także okazja do wspólnej zabawy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że atmosfera podczas zajęć odgrywa kluczową rolę. Z tego właśnie powodu wyznajemy zasadę, że pozytywne wzmocnienie i pochwały są najlepszą motywacją do nauki. Ze względu na to, że nauka prowadzona jest w formie zabawy, nie ma tu także mowy o jakimkolwiek stresie związanym ze zbliżającą się lekcją – lekcje stają się bowiem wyczekiwanym spotkaniem z rówieśnikami, podczas którego skutecznie przemycana jest nauka języka angielskiego. Zajęcia planujemy w taki sposób, aby odpowiadały wszystkim trzem typom uczenia się. Z tego powodu pojawiają się aktywności zarówno dla słuchowców, wzrokowców jak i kinestetyków – staramy się angażować wszystkie zamysły, tak aby nauka przebiegała wieloaspektowo.

Podczas zajęć używamy wyłącznie języka angielskiego. Takie rozwiązanie daje nam możliwość imitacji nauki języka ojczystego  – początkowo dzieci osłuchują się z językiem, następnie powtarzają pojedyncze słowa, zaczynają rozumieć ich sens.  W kolejnych etapach dzieci próbują samodzielnie budować zdania, później uczą się czytać i pisać aby w końcowym etapie rozpocząć formalną naukę zagadnień gramatycznych. Główny nacisk kładziemy jednak na język mówiony; uważamy bowiem, że ta właśnie sprawność komunikacyjna jest dla dzieci najważniejsza.

Również poza zajęciami w Szkole Oxford Kids nie zapominamy o naszych Kursantach …a może raczej oni nie zapominają o nauce angielskiego. Staramy się bowiem również w domach dzieci stworzyć anglojęzyczne środowisko. Służą temu materiały na których oparte są kursy. Swego rodzaju kontynuacją  pracy podczas zajęć w Szkole jest praca z materiałami zamieszczonymi na PLATFORMIE JĘZYKOWEJ.  Dzieci mając dostęp do platformy mają możliwość oglądania animowanych historii i bajek, rozwiązywania quizów czy poznania angielskich piosenek – wszystko po to, by omawiany materiał był urozmaicony i atrakcyjny dla dzieci.

Zajęcia odbywają się w grupach 4-8 osobowych. Dla dzieci jest to idealnym rozwiązaniem po pierwsze dlatego, że to właśnie inne dzieci są dla siebie nawzajem najlepszymi partnerami do zabawy i nauki, nauczyciel  pełni tu raczej funkcję przewodnika. Dzieci chętnie naśladują rówieśników, a co za tym idzie, chętnie powtarzają angielskie zdania, chętnie śpiewają widząc inne dzieci robiące to samo. Niezaprzeczalnie to właśnie grupa stymuluje aktywność innych dzieci. Oprócz tego grupa daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w przypadku naszych najmłodszych Kursantów. Kolejną zaletą pracy w grupie jest to, że dane słówko czy też zdanie jest wielokrotnie powtórzone, przez co jego zakodowanie w pamięci jest efektywniejsze.

Rodzice lub Opiekunowie mogą uczestniczyć w zajęciach (w grupach najmłodszych staje się to nawet koniecznością by zapewnić dzieciom komfort psychiczny). Obecność podczas zajęć to najlepszy sposób aby przekonali się Państwo jak duży jest postęp dzieci w nauce języka angielskiego, w jaki sposób dzieci pracują w grupie rówieśników …a często to także dla Państwa czas dobrej zabawy i uśmiechu. Zapraszamy!